CZ en sk facebook

Aktuality

Co znamená Fairtrade?

FaitradeFairtrade je certifikace zboží, která poskytuje pěstitelům a pracovníkům ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Výrobci v rámci systému Fairtrade dostávají za svou práci výkupní cenu, která odpovídá nákladům na pěstování či výrobu a zároveň umožňuje důstojné živobytí. Fairtrade znamená spravedlivější obchodní podmínky, dodržování lidských a pracovních práv a šetrnost k životnímu prostředí.


Proč je důležité nakupovat produkty s označením Fairtrade?
Mezi základní principy Fairtrade patří například zákaz nucené a dětské práce a dlouhodobě udržitelný rozvoj místních komunit. Fairtradové suroviny pěstují především drobní pěstitelé v tzv. rozvojových zemích. Jedná se o kávu, čaj, třtinový cukr, kakao, banány, rýži a jiné obilniny, koření nebo také bavlnu či řezané květiny. Nákupem fairtradových výrobků podporujete příznivé podmínky pro lepší život pěstitelů.

Rozhodnutí: stažení výrobku (Decision: withdrawal of the product)

Kód a popis produktu: 8998 Rossmann Genus plus 115g

5815 Rossmann Ener BIO 115g

Rozhodnutí: stažení výrobku
Decision: withdrawal of the product

Informace o produktu: Kukuřičné chlebíčky
Kód produktu u zákazníka: Rossmann Genus plus 115g
D 4305615416403
P 230547
CZ 8998

Rossmann Ener BIO 115g
D 01170085
P 166444
CZ 5815

Datum výroby - šarže: 8998 1.10.2018 A, 1.10.2018D, 22.11.2018D  

5815 29.10.2018 D, 7.12.2018D

Datum minimální trvanlivosti:    8998 1.10.2019A, 1.10.2019D, 22.11.2019D

5815 29.10.2018D, 7.12.2019D

Problém: Cizí předmět – kov
Riziko výskytu a ohrožení osob minimální
Preventivní opatření
Požadovaná akce: Stažení výrobků do skladů RACIO
Vydáno: Racio, s.r.o, Národních hrdinů 3146/ 22B, Břeclav Jana Ciprysová
Datum a čas odeslání: 20. 2. 2019
Kontaktní informace: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. , Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

 

 

Ak píšete zo Slovenska

slovenskoAk píšete zo Slovenska, použite prosím túto novú adresu:

RACIO, s.r.o.

Pošta Kúty 1
P.O.Box 40
Bratislavská 283
908 01 Kúty

Nové dárky ve věrnostní klubu

Do nabídky věrnostního klubu jsme přidali spoustu nových dárků, které se budou líbit hlavně vašim dětem. Vyberte si a začněte sbírat, ať dětem zpříjemníte druhou polovinu prázdnin, začátek školního roku nebo vánoce!

kucharka

Pufované BIO chlebíčky do celého světa

bioRACIO je největším exportérem BIO potravin z České republiky. Informace vyplývá z aktuálně zveřejněné Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR pro rok 2013 Ústavu zemědělské ekonomiky a informací. „Obliba výrobků s označením BIO stále stoupá jak u českých spotřebitelů, tak po celém světě. Naše výroba produktů v této kvalitě v loňském roce přesáhla již 51 %," uvádí Radoslav Marek, obchodní ředitel společnosti RACIO, který upozorňuje, že většina produktů v BIO kvalitě jde právě na export.

Ústav zemědělské ekonomiky a informací zveřejňuje pravidelně výsledky svých výzkumů. V červenci pak zveřejnil oficiální data pro rok 2013. Z nich vyplývá, že růst trhu s biopotravinami stále pokračuje, od roku 1999 se prodej BIO produktů celosvětově zvýšil více než pětinásobně. V Evropě je pak největším trhem Německo, v těsném závěsu následuje Francie.

„Zahraniční trhy jsou pro nás v oblasti BIO klíčové," vysvětluje Marek, který upozorňuje, že titul jedničky ve vývozu BIO produktů si RACIO drží již několik let. „Pevnou pozici ve vývozu BIO potravin má společnost především v Německu a Francii. Marek zároveň potvrzuje i sílu Německa jako největšího hráče na poli BIO potravin. Upozorňuje také, že právě do Německa se vyváží produkty prakticky pouze v BIO kvalitě, stejně jako do Francie. „Na těchto trzích je o BIO opravdu enormní zájem a BIO tak tvoří naprostou většinu všech vyvezených produktů do těchto zemí," vysvětluje.

Marek také upozorňuje na zajímavý fakt, že české pufované chlebíčky můžeme najít opravdu po celém světě „Nejdále vyvážíme naše výrobky až do Austrálie nebo Kanady," vysvětluje.

Ze Zprávy o trhu s biopotravinami v ČR pak jasně vyplývá, že do budoucna se očekává další růst spotřeby BIO produktů v rozmezí 5 – 10 %.

Nové dárky

Těšíte se na mistrovství světa v hokeji? Připravte se na fandění i s dětmi! Nabízíme dětské tetování s maskoty Bobem a Bobkem a barvy na obličej v národních barvách.

www.racio.cz/cs/klub-vernostni-klub

barvy

Pojďte si s námi zaběhat…

…a podívat se k nám na den otevřených dveří při příležitosti 25 výročí založení společnosti RACIO.

raciobehdyje

Dejte nám vědět svůj názor…

racio_25let…a získejte tričko z limitované edice k 25. výročí firmy.

11.3. už tady bude firma RACIO 25. let.

Bereme to jako příležitost zastavit se a zamyslet se, co můžeme dělat ještě lépe, a budeme rádi, když se do toho taky zapojíte.

Napište nám jakýkoliv návrh na zlepšení - výrobků, obalů, nabídky věrnostního klubu…a my každou středu až do 11.3. oceníme nejlepší návrh uplynulých 7 dní tričkem s motivem 25. výročí.

 

tricka

Finalista soutěže EXPORTÉR ROKU

Jsme hrdí na to, že kromě výborné pozice značky RACIO na českém a slovenském trhu se nám stále více daří i v zahraničí.

certifikat2